Jeszcze kilka lat temu catering dietetyczny kojarzony był z posiłkami szpitalnymi oraz osobami odchudzającymi się. Dzisiaj na rynku obserwujemy olbrzymi popyt na wszelkiego rodzaju diety pudełkowe! Skąd wzięła się ich popularność? Komu sprawdzą się najlepiej? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest catering dietetyczny?

Można powiedzieć, że jest to firma gastronomiczna, która zajmuje się przygotowywaniem kompletnego menu tylko na wynos. W ofercie często znajduje się wiele opcji dotyczących ogólnego składu posiłków, wartości kalorycznej oraz udziału makroskładników. Do wyboru więc mamy zestawy niskoenergetyczne, sportowe, wegetariańskie, a także inne, często dostosowane do zmian zachodzących na rynku dietetycznym. Posiłki dostarczane są każdego dnia pod drzwi klienta.

Dla kogo dieta pudełkowa?

A kto by nie chciał dostawać codzienne rano całego zestawu pysznych, dostosowanych pod własne upodobania i kondycję organizmu posiłków? Na pewno jest to rewelacyjna opcja dla osób zapracowanych, o nieregularnych godzinach pracy. Posiłki dostarczamy o tej samej porze, dzięki czemu można łatwo je zaplanować. Catering dietetyczny świetnie sprawdzi się dla menagerów, osób pracujących w biurach, pielęgniarek i lekarzy, osób pracujących w branży IT
i wiele innych, których warunki pracy często nie pozwalają na regularne przygotowywanie posiłków. Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, oferując zdrowe, pełnowartościowe, a przede wszystkim smaczne posiłki!

Czy to jedyne zalety cateringu dietetycznego?

Często osoby zastanawiające się nad wykupieniem usług firmy cateringowej zastanawia się, czy posiłki, które otrzyma, zawsze będą odpowiadały mu pod względem smaku. Jedną z opcji natomiast jest możliwość wymiany posiłków, jeżeli z jakiś względów ten klientowi nie odpowiada. Dzięki temu unikamy rozczarowań. Posiłki serwowane przez catering są także różnorodne, nie grozi nam więc nuda i przejedzenie, za to możemy odkrywać nowe smaki! Całkiem możliwe, że jeszcze nawet nie wiemy, jak bogaty jest świat warzyw i owoców i jak ciekawie można zestawiać pozornie znane nam produkty! Jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni, można także zamówić dany zestaw próbnie na 3 dni – bezpłatnie można przekonać się, czy proponowany zestaw odpowiada naszym potrzebom i upodobaniom.

Cateringi dietetyczne to niesamowicie szybko rozwijająca się branża, stale dostosowująca się do potrzeb konsumentów. Sprawdź i wybierz najlepszą dla siebie opcję, a zyskasz więcej czasu, zjesz różnorodnie i przede wszystkim smacznie, według własnych upodobań!