Jak to jest się nie odchudzać?

Wielu z nas żywi przekonanie, że z cateringu dietetycznego korzystają tylko osoby chcące się odchudzać, walczące z nadwagą, otyłością lub sportowcy na redukcji. Jest to bolesny mit, uderzający nie tylko w cateringi dietetyczne, ale także w niezdecydowanych użytkowników! Dla kogo w takim razie dieta pudełkowa, jaka naprawdę jest idea cateringu i czy każdy znajdzie coś dla siebie? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć.

Idea cateringu dietetycznego

Można powiedzieć, że dieta pudełkowa uległa presji nazwy – słowo „dieta” oznacza ogólne sposób żywienia się jednostki. Więc tak naprawdę każdy z nas jest na jakiejś diecie! Niestety, skróty myślowe stosowane w codziennym porozumiewaniu się sprowadziły słowo „dieta” tylko do sposobu żywienia uwarunkowanego na odchudzanie się. Tak właśnie pojawił się stereotyp.


Sam pomysł cateringu dietetycznego ma zaspokoić jedną z najbardziej podstawowych ludzkich potrzeb – regularne odżywianie się. Bardzo szybko został on zaadaptowany przez dietetyków i specjalistów z działu żywienia, by pomóc pacjentom uporać się ze złymi nawykami żywieniowymi – między innymi ze zbyt dużą kalorycznością, brakiem różnorodności posiłków, nieregularnym ich spożywaniem, a także dostosowaniem produktów żywnościowych i sposobu przygotowywania potraw do stanu zdrowia. Dzięki tak dużemu uproszczeniu, efekty terapii były bardzo szybko widoczne. Natomiast catering dietetyczny ma służyć każdemu! Bo każdy z nas powinien świadomie dbać o zdrowy styl życia, którego jednym z głównych filarów jest regularne przyjmowanie różnorodnych posiłków, skomponowanych zdrowo i smacznie. Catering dietetyczny zapewnia nam to doskonale!

Czy każdy znajdzie coś dla siebie?

Obecnie cateringi dietetyczne mają niezwykle szeroką gamę diet i kaloryczności. Jesteś wegetarianinem? Świetnie, mamy ofertę dla Ciebie! A może nie do końca chcesz rezygnować z produktów mięsnych i ryb, ale zazwyczaj preferujesz warzywa? Spróbuj diety fleksitariańskiej (flexitarian)! A może ciężko pracujesz fizycznie, lubisz dobrze zjeść
i poznawać nowe smaki? Wybierz dietę standardową ze zwiększona kalorycznością! Masz cukrzycę, insulinooporność? Spróbuj diety LOW GI, z ograniczoną podażą węglowodanów! A może jesteś sportowcem i trenujesz do zawodów? Skorzystaj z pakietu sportowego

Pomysły można mnożyć, ale jednego można być pewnym – dla każdego coś odpowiedniego. Dzięki możliwości doboru kaloryczności sam decydujesz czy chcesz chudnąć, przytyć czy zostać przy swojej wadze. W końcu można powiedzieć, że ktoś gotuje specjalnie dla Ciebie ;). Catering dietetyczny to rewelacyjna opcja dla osób, które nie czują się dobrze w kuchni lub nie mają czasu przygotowywać codziennie posiłków – 5 dań z dowozem pod dom!


Catering dietetyczny pozwala na korzystanie z życia pełnymi garściami, oszczędzenie czasu na zakupach, gotowaniu i sprzątaniu po posiłkach. A co najważniejsze, zapewnia zdrowe, różnorodne posiłki, co pozwala utrzymać organizm w dobrym zdrowiu na długie lata! Koniecznie wypróbuj!