Lifestyle 01.11.2023

Jesienne produkty sezonowe – na co zwrócić uwagę w sklepach

Jesienne produkty sezonowe – na co zwrócić uwagę w sklepach Jesień to czas, w którym półki w sklepach znów są...

Czytaj dalej

Jesienne produkty sezonowe – na co zwrócić uwagę w sklepach

Jesień to czas, w którym półki w sklepach znów są bogate w produkty sezonowe. Są one nie tylko smaczne, ale też niosą za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Bez wątpienia królową jesieni jest dynia, która jest dobrym źródłem beta-karotenu, witaminy C i kwasu foliowego. Poza dynią w tym czasie warto spożywać także śliwki, orzechy i warzywa korzeniowe. Jakie prozdrowotne właściwości mają  jesienne produkty sezonowe? Na co warto zwracać uwagę, kupując sezonowe warzywa i owoce? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Co warto jeść jesienią?

W sezonie jesiennym warto sięgać po produkty, które wzmacniają odporność i chronią przed infekcjami. Podczas zakupów wybieraj te warzywa i owoce, które są świeże, jędrne i mają wyrazisty kolor i aromat. Tylko wtedy mamy pewność, że znajdują się w nich duże ilości prozdrowotnych witamin, składników mineralnych i związków o działaniu antyoksydacyjnym.

Jeśli szukasz inspiracji na zdrowe i sezonowe posiłki, sprawdź propozycje pakietów od Your Kitchen. Codziennie dbamy o to, aby trafiały do nas świeże produkty, z których możemy przygotować pożywne i pełne prozdrowotnych składników odżywczych dania.

Oto przykłady produktów, które warto jeść częściej jesienią:

Dlaczego warto jeść sezonowo?

Produkty sezonowe to te, które dojrzewają w naturalnych warunkach i w określonej porze roku. Mają one wysoką zawartość składników odżywczych, a także bogaty smak i aromat. Co więcej, kupując sezonowe warzywa i owoce, wspieramy lokalnych dostawców i chronimy środowisko. W Your Kitchen kierujemy się sezonowością produktów spożywczych, dzięki czemu nasze menu jest pełne odżywczych i smacznych posiłków, które wspierają Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Bibliografia:

  1. Goluch Z. i wsp.: Znaczenie orzechów w diecie człowieka, Nauki inżynierskie i technologie 4(35), 2019.
  2. Gościnna K. i wsp.: Zawartość barwników betalainowych, azotanów i zdolność przeciwutleniająca soków z buraka ćwikłowego w zależności od odmiany i wielkości korzenia, ABiD 3/2012.
  3. Kulczyński D. i wsp.: Wartość żywieniowa dyni, Bromat. Chem. Toksykol. – XLIX, 2016, 3, str. 698 – 701.
  4. Walkowiak-Tomczak D., Łysiak G.: Zmiany zawartości antocyjanów oraz barwy śliwek (Prunus domesca) w zależności od stopnia dojrzałości oraz czasu przechowywania, ABiD 3/2010.

PODOBNE POSTY

Kiedy po wstaniu z łóżka zjeść pierwszy posiłek?

Kiedy po wstaniu z łóżka zjeść pierwszy posiłek? Z pewnością każdy z nas słyszał stwierdzenie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia....

Czytaj więcej

Dieta dla pięknej cery

Pielęgnacja skóry to nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki. To także zdrowa i zbilansowana dieta, która dostarcza składników wpływających na jej...

Czytaj więcej

Dieta dla mózgu

Mózg to najbardziej złożony organ w naszym organizmie. Odpowiada on za wszystkie nasze myśli, emocje i działania. Aby funkcjonował prawidłowo,...

Czytaj więcej

5 Sposobów jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji

Podejmowanie decyzji to nieodłączna część naszego życia. Od drobnych wyborów codziennego życia po poważne decyzje zawodowe, proces podejmowania decyzji może...

Czytaj więcej