Tipy, które poprawią kondycję Twoich włosów cz.2

Poznaj tipy, które poprawią kondycję Twoich włosów. Okres zimowy może stanowić wyzwanie dla włosów z kilku powodów. W tym czasie powietrze jest zwykle bardzo suche, co może prowadzić do wysuszenia włosów i skóry głowy. Używanie nakryć głowy może przyczynić się do łamliwości i rozdwajania się włosów. Poza tym przechodzenie z ciepłych pomieszczeń na mroźne powietrze na zewnątrz i z powrotem może prowadzić do szoku termicznego, co może osłabić włosy.

Zbliżająca się wiosna to dobry czas na regenerację, odświeżenie cery jak i włosów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie zmiany wprowadzić w swojej pielęgnacji. 

Rozpocznij świadomą pielęgnację 

Brak świadomości, jeżeli chodzi o pielęgnację są to utarte szlaki, którymi podążamy i nie zawsze zastanawiamy się nad tym, to co stało się naszą rutyną, czy jest w porządku. 

We włosomaniactwie najważniejsza jest obserwacja i dostarczanie włosom tego, czego aktualnie potrzebują. 

Jeśli Twoje włosy są:

 • suche, matowe, szorstkie – dostarcz im HUMEKTANTÓW 
 • przyklapnięte, bez objętości, strączkują się – dostarcz im PROTEIN 
 • niedociążone, elektryzują się, puszą się, kołtunią lub elektryzują – dostarcz im EMOLIENTÓW 

Masz wszystko na raz? Zrób mycie oczyszczające i chelatowanie. 

Dodatkowe wskazówki

 1. Myj włosy dwukrotnie, aby dokładnie oczyścić skórę głowy. 
 • pierwsze mycie to mycie wstępne, wtedy oczyszczamy skórę głowy oraz włosy powierzchownie z kurzu oraz nagromadzonego brudu. Drugie mycie to dogłębne oczyszczenie. 
 1. Przed myciem warto rozczesać włosy z kierunkiem mycia. Jest to świetny sposób na uniknięcie kołtunów i splątań. 
 2. Zabezpiecz włosy do snu:
 • dokładnie rozczesz je, nałóż serum, a następnie zwiąż w luźny warkocz lub koczek 
 1. Nie idź spać w mokrych włosach:
 • włosy kiedy są mokre są najbardziej delikatne i narażone na zniszczenia, do tego wilgotna skóra głowy to idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Lepszym sposobem będzie wysuszyć włosy letnim nawiewem niż pójść spać w mokrych. 
 1. Czesz włosy od końcówek, stopniowo idąc ku górze.
 2. Używaj ręcznika o gładkiej i delikatnej strukturze. Może to być nawet zwykły bawełniany T-shirt, oby tylko nie ręcznik typu frotte, który ma chropowatą strukturę. 
 3. Regularnie podcinaj końcówki. 

Pamiętaj, że pielęgnacja zewnętrzna może nie być wystarczająca. Odżyw swoje włosy od środka, wprowadzając dobrze zbilansowaną dietę. Nie wiesz, jak powinna wyglądać? Zerknij na nasz poprzedni wpis na ten temat: KLIK 

Bibliografia: 

 1. www.napieknewlosy.pl